Rodzaje zielonej herbaty

zielona herbata

Zielona herbata to prawdziwa skarbnica cennych dla zdrowia witamin i składników mineralnych, jednak swoją popularność zawdzięcza ona przede wszystkim bogactwu antyoksydantów, które walcząc z wolnymi rodnikami, opóźniają proces starzenia się organizmu. Jakie jednak rodzaje zielonych herbat dostępne są w sklepach?

Bancha

Obecnie herbata bancha to jedna z najpopularniejszych zielonych herbat, którą można pić zarówno w ciągu dnia, jak i wieczorem, ponieważ zawiera mniejsze ilości kofeiny niż pozostałe gatunki. Herbata ta posiada bardzo przyjemny i dosyć wyrazisty smak, jednak najważniejsze jest to, iż w bardzo korzystny sposób wpływa na zdrowie, ponieważ podkręca metabolizm, a także zapobiega pojawianiu się próchnicy.

Sencha

To kolejna japońska zielona herbata, której listki zbierane są od kwietnia do maja, przez co charakteryzuje ją lekko trawiasty smak. Sencha to prawdziwa skarbnica cennych dla zdrowia i urody antyoksydantów, które pomagają opóźnić proces starzenia się nie tylko skóry, ale również całego organizmu. Polecana jest również diabetykom, ponieważ pomaga obniżyć poziom cukru we krwi.

Gunpowder

To typowo chińska herbata, która wytwarzana jest w dosyć charakterystyczny sposób. Jej liście są bowiem zwijane, przez co swoim wyglądem przypomina perły. Opisywana zielona herbata powinna stanowić nieodłączny element codziennej diety, zwłaszcza w okresie zimowym, ponieważ wpływa bardzo pozytywnie na układ odpornościowy.