Zestawy herbat zielonych bio – jak wybierać?

zestawy herbat

Zestawy herbat bio dobrej jakości

Zielona herbata jest znana na całym świecie, także w Polsce cieszy się dużą popularnością. Nie ma problemu z jej dostępnością w każdym większym supermarkecie. Jednak czy pierwsza lepsza herbata zielona spełni oczekiwania świadomych konsumentów? Z pewnością nie. Po herbatę sięga się z uwagi na ulubiony smak, a często też z racji korzyści zdrowotnych. Najtańsze i wątpliwego pochodzenia herbaty nie zaoferują konsumentom pełni swoich możliwości. Najbardziej wymagający odbiorcy powinni wybierać zestawy herbat bio. Łączą one w sobie wysoką jakość produktu, a także brak pozostałości pestycydów czy nawozów. Takie niepożądane dodatki nie są korzystne dla zdrowia, a dodatkowo mogą negatywnie wpływać na smak naparu. Jak jednak rozpoznać dobrą jakość zestawu? Wystarczy zwrócić uwagę na kilka aspektów, które pomogą odróżnić słabsze i lepsze herbaty bio.

Certyfikowane uprawy z Chin i Japonii

Zasady ekologicznych upraw, to jedno. Druga kwestia, to weryfikacja przestrzegania owych zasad przez producentów herbaty. Konsument powinien świadomie sięgać po zestaw herbat z wiarygodnym certyfikatem. Dlatego funkcjonują organizacje, które odpowiadają za wydawanie certyfikatów dla upraw ekologicznych. Są to między innymi USDA Organic w Stanach Zjednoczonych oraz EU Organic w Unii Europejskiej. Dobra herbata z takim oznaczeniem nie będzie zawierać pestycydów i nawozów, a także będzie wolna od GMO.
Dobra orientacja w krajach, gdzie uprawia się herbaty zielone, pozwala na odpowiedni wybór. Główne kraje, skąd pochodzi herbata zielona, to Chiny i Japonia. Nie są to jednak napoje takie same. Chińskie propozycje są z reguły bardziej wyraziste, o ziemistym smaku. Natomiast najlepsza herbata zielona z Japonii będzie delikatniejsza w smaku. Oba warianty mają swoich zwolenników, dlatego tak istotny jest wybór świadomy. Oczywiście można też wybrać zestawy herbat zielonych, gdzie znajdą się oba warianty.

Właściwie opakowana świeżość

Herbaty można przechowywać dość długo, ale w przypadku zielonych odmian czas nie działa na ich korzyść. Dobry sklep z herbatami oferuje klientom wyłącznie świeże dostawy. Nie zawsze można to powiedzieć o marketach, gdzie herbaty długo leżą na półkach.
W procesie przechowywania duże znaczenie ma również opakowanie. Wpływ światła, powietrza i wilgoci spowoduje, że herbata straci swoje walory. Jest to szczególnie istotne w przypadku herbat sprzedawanych na wagę, gdzie najprościej skomponować swój własny zestaw herbat. Szkoda byłoby wybrać produkt wysokiej jakości, który stracił swoje właściwości przez złe przechowywanie już na etapie sprzedaży.