Najlepsze herbaty świata liściaste, granulowane i inne

najlepsze herbaty

Najlepsze herbaty pod różną postacią

Napar z liści herbaty towarzyszy człowiekowi od tysięcy lat, a wokół genezy jej odkrycia krąży wiele legend. Jednak nie tylko długa historia jest wizytówką tego ponadczasowego napoju. Jednym z głównych atutów herbaty jest fakt, że z biegiem czasu pojawiła się mnogość postaci, pod jakimi może występować. Dlatego obecnie komponując swoje spersonalizowane najlepsze herbaty lub całe zestawy herbat można wybierać do woli. Począwszy od dobrze znanych liści, aż po ekspresową wersję granulowaną.

Liście, torebki i granulki

Najpopularniejszą i najstarszą formą dobrze znaną na całym świecie są liście. Ta tradycyjna postać, pod którą występuje większość herbat, pozwala na wydobycie pełni aromatu. Nawet tak delikatnych w smaku gatunków, jak herbata zielona czy biała herbata. Ta ostatnia jest bowiem pozyskiwana z najmłodszych pączków i liści pokrytych białym meszkiem, od którego zawdzięcza swoją nazwę.
Z kolei bardziej praktycznym sposobem okazało się parzenie herbaty w torebkach. W takiej postaci występuje bardziej wyrazista i intensywna herbata czarna, która szczególne upodobanie zyskała w Europie. Dodatkowym ulepszeniem saszetek okazała się zmiana ich kształtu, bowiem coraz popularniejsze stały się piramidki. nich zamknięte są liście choćby wariacji czarnej herbaty, jaką jest Earl Grey. Więcej miejsca pozwala na uwolnienie pełni smaku aromatyzowanych olejkiem bergamotowym liści.
Dla osób ceniących sobie oszczędność czasu, oprócz torebek dobrym wyborem jest także herbata granulowana. To proste w przygotowaniu i wygodne w przechowywaniu rozwiązanie. Herbata granulowana często dostępna jest także w wielu owocowych smakach, przez co chętnie sięgają po nie dzieci. 
Zyskującą coraz bardziej popularność stała się herbata czerwona, zwłaszcza dzięki swoim właściwościom wspomagających odchudzanie. Tradycyjne herbaty Pu-erh prasowane są w cegiełki, kołacze lub gniazdka, z których odrywa się odpowiedniej wielkości kawałki.

Podróż z herbatami świata

W różnych zakątkach świata popularne są inne odmiany oraz propozycje podawania herbaty. Dzięki degustacji można przenieść się w mikro-podróż bez wychodzenia z domu. Jednak zarówno miłośnicy rozkoszowania się smakiem wysokogatunkowych odmian i celebracji tworzenia naparu, jak i zapracowane osoby ceniące oszczędność czasu dzięki ekspresowym herbatom w torebkach czy granulkach, mogą pozwolić oczarować się herbacie. Wszelkie herbaty świata są już obecnie łatwo dostępne pod różnorakimi postaciami zapewniając szeroki wachlarz aromatów oraz nieskończone możliwości degustacyjne. Dostępny wybór sprawia, że sklep z herbatami jest miejscem, w którym każdy znajdzie coś dla siebie, a zestaw herbat jest dobrym pomysłem na prezent, który przypadnie do gustu wielu osobom.