Większość z nas pija herbatę codziennie. Pijemy ją do śniadania i w przerwach w pracy. Przy spotkaniach ze znajomymi często towarzyszy nam dobra herbata i ulubione słodkie smakołyki. Nie każdy z nas jednak wie, jak wiele rodzajów herbat istnieje na rynku i czym się one od siebie różnią. Jeśli jesteśmy amatorami herbaty – z całą pewnością warto dowiedzieć się więcej o różnych jej odmianach. Jest ich znacznie więcej, niż wielu z nas przypuszcza! Oto kilka popularnych typów herbat, ich właściwości i działanie:

Herbata zielona – pochodzi ze starożytnych Chin, a jej specyficzny smak bywa przedmiotem kontrowersji – niektórzy nie mogą go znieść, inni zaś twierdzą, że właśnie z uwagi na ten smak to najlepsza herbata, jaka istnieje. Jest bardzo zdrowa – zmniejsza ryzyko zachorowania na raka i ma dobroczynny wpływ na serce. Ma właściwości pobudzające – niektórzy piją ją zamiast kawy.

Herbata czerwona – nazywana jest często „pogromcą tłuszczu” – nie bez powodu, jej wspomagające odchudzanie działanie zostało udowodnione już dawno temu. Jest to idealna herbata dla osób, które chcą  zrzucić kilka zbędnych kilogramów. Wiele osób pije ją jednak ze względu na ciekawy smak.

Biała herbata – to herbata o wyjątkowo delikatnym, łagodnym smaku. Uzyskiwany on jest dzięki temu, że ten rodzaj herbaty jest minimalnie przetworzony, co czyni go najzdrowszym rodzajem herbaty. Zawiera liczne antyoksydanty i znacznie mniejszą niż inne herbaty ilość teiny. Jej picie wpływa na obniżenie w organizmie poziomu „złego” cholesterolu i wzrost poziomu cholesterolu „dobrego”.