Sklep z herbatami zielonymi

sklep z herbatami zielonymi

Dobry sklep z herbatami w wersji zielonej

Herbata zielona ma swoich wiernych fanów na całym świecie i to nie bez powodu. Jej wspaniały smak oraz zdrowotne właściwości są znane niemal każdemu, kto w swoim życiu zetknął się z tym napojem. To właśnie ten rodzaj, poddawany suszeniu zaraz po zerwaniu, zachowuje najwięcej cennych składników. Ma on również smak delikatniejszy od swojego czarnego odpowiednika, a więc nawet osoby nieprzyzwyczajone do picia herbaty mogą znaleźć coś dla siebie. Zielona herbata oczyszcza organizm z toksyn, pozytywnie wpływa na pracę wątroby oraz pomaga pozbyć się cellulitu. Warto wspomnieć, że dobra herbata ma także właściwości odchudzające. W odpowiedzi na zapotrzebowanie na herbatę tego typu, na rynku pojawia się niejeden sklep z herbatami.

W swoich ofertach mają one do wyboru wiele różnych gatunków jak i dodatków. Jeśli dopiero zaczynamy swoją przygodę z tym napojem, z pewnością zastanawiamy się, jak wybrać najlepsze herbaty wśród tych dostępnych. Dobrym wyborem w takim przypadku będzie zwrócenie uwagi na zestawy herbat. Dzięki temu będziemy mogli spróbować kilku różnych rodzajów, co pomoże nam zdecydować się, który z nich smakuje nam najbardziej.

Herbaty chińskie i japońskie

Oryginalnie zielona herbata pochodzi z Chin, gdzie istnieją setki jej gatunków. Wybór potrafi być ciężki, jednak wśród najbardziej popularnych można wymienić:

 • Gunpowder, wyraźnie gorzki napar o złocistej barwie, otrzymany ze zwiniętych listków przypominających proch strzelniczy;
 • Long Jing, o oryginalnym, lekko trawiastym i słodkim smaku z nutą orzeszków ziemnych;
 • Mao Feng, o listkach pokrytych drobnymi, białymi włoskami i smaku określanym jako lekko kwiatowy.
 • Japońskie herbaty słynne są na całym świecie, jednak ich smak jest zdecydowanie przeznaczony dla koneserów herbaty. Do znanych gatunków zaliczają się między innymi:

 • Sencha, dająca żółtozielony napar otrzymany ze zwiniętych w małe ruloniki liści, w smaku mający morskie i owocowe tony;
 • Bancha, która powstaje z liści tego samego krzewu, co poprzedniczka, lecz zbierana jest w późniejszym okresie. Daje również inny, ciemny, żółtobrązowy kolor oraz charakterystyczny smak, przywodzący na myśl rybę bądź szpinak;
 • Matcha, mająca formę proszku, który przygotowuje się poprzez roztrzepanie bambusową trzepaczką w drobnej ilości wody. Jej smak jest określano jako cierpki oraz gorzki.
 • Herbaty z różnymi dodatkami

  Gdy już odkryjemy nasz ulubiony gatunek, warto jest zwrócić uwagę na herbaty z dodatkami. Wśród nich prym zdecydowanie wiedzie herbata z imbirem. Jest to niezwykle popularny wybór, a połączenie liści zielonej herbaty z tym korzeniem pozytywnie wpływa na nasz organizm. Zwłaszcza gdy brakuje nam energii lub dopadło przeziębienie. Jeśli jednak nie lubimy imbiru, znajdziemy wiele innych wariantów, takich jak suszone owoce, przyprawy bądź też płatki kwiatów. Szczególnie popularne są dodatki takie jak płatki hibiskusa, skórki cytrusów czy też kardamon.
  Sklep z herbatami to miejsce, które warto w naszym życiu odwiedzić, czy to na żywo, czy też online. Z pewnością będzie to niezapomniane przeżycie, które będziemy chcieli powtórzyć. Herbata przez wieki była jednym z najbardziej popularnych napojów na świecie, i taka też pozostaje po dziś dzień.