Herbata zielona liściasta i akcesoria do jej parzenia

herbata zielona

Herbata zielona

Herbata liściasta, niezależnie od tego, czy jest to herbata zielona, czarna, czy owocowa, posiada niezwykle głęboki smak i aromat w porównaniu do herbaty ekspresowej. Składa się z całych, niepołamanych liści, których smak może się różnić w zależności od regionu, z którego pochodzi, pory roku i warunków atmosferycznych. Różne herbaty świata , pochodzące nieraz z najdalszych jego zakątków, posiadają indywidualne nuty smakowe i zapachowe, tak bardzo cenione przez miłośników tego napoju.
Często decydujemy się na herbaty ekspresowe, ponieważ parzenie herbaty liściastej jest dosyć kłopotliwe. Aby jednak nie rezygnować z przyjemności, można zaopatrzyć się w akcesoria umożliwiające proste i wygodne jej zaparzanie. Oto kilka z nich:

Filtr papierowy

Filtry papierowe są praktycznym rozwiązaniem zarówno do parzenia herbaty, jak i kawy. Papier zatrzymuje liście, natomiast nie przeszkadza w przenikaniu witamin, aromatów i minerałów do gotowego naparu.

Zaparzacz do herbaty

Jest to narzędzie przypominające metalowe kleszcze zakończone sitkiem, przez które nie przedostają się liście. Jeśli znasz osobę, dla której herbata na prezent będzie idealna, warto dołączyć również taki drobiazg, który ułatwi jej zaparzenie. Gwarantujemy, że herbata zielona będzie smakowała wybornie.

kubki ceramiczne z zaparzaczem

Praktycznie każdy sklep z herbatami będzie posiadał takie kubki w sprzedaży. Kubki takie posiadają pokrywkę oraz ceramiczne, wyjmowane sitko wewnątrz. Jest to świetne i wygodne rozwiązanie.

czajnik do zaparzania herbaty

Nowoczesny sposób na uzyskanie pożądanego smaku bez konieczności ręcznego przelewania i usuwania liści z naparu. Czajnik posiada wbudowane sitko, dzięki któremu drobinki nie przedostają się do gotowej herbaty.

To tylko kilka z narzędzi, jakie są dostępne na rynku. Warto pamiętać o możliwościach, które dają i zacząć parzyć najlepsze herbaty pod słońcem, ciesząc się ich wyśmienitym smakiem bez liści i innych drobinek.