Herbata Lung Ching

herbata lung ching

Herbata Lung Ching

Herbata Lung Ching to bardzo dobra herbata pochodząca z Chin, która często określana jest jako wyjątkowa i ekskluzywna. Uprawiana jest w prowincji Zhejiang, która cieszy się wyjątkowym klimatem, co pozytywnie wpływa na smakowe walory herbaty. Na polskim rynku herbata cieszy się niezwykłym uznaniem i zapotrzebowaniem. Wielu ekspertów twierdzi, że jest to jedna z najlepszych herbat o chińskim pochodzeniu.

Ciekawostki

Nazwa tej wyjątkowej zielonej herbaty oznacza Smocze Źródło lub Smocza Studnia. Aczkolwiek nie tylko mistyczna nazwa nadaje aurę tajemniczości temu wyjątkowemu naparowi. Na temat tej najlepszej herbaty powstało wiele legend, w które warto się zgłębić, aby docenić jej niecodzienny smak i aromat z odległych Chin. Oryginalną herbatę Lung Ching można rozpoznać po płaskich, sprasowanych liściach o względnie dużym rozmiarze.

Wyjątkowy smak

Herbata zielona Lung Ching to wyjątkowy aromat i smak. Barwa naparu jest jasnożółta, a więc podobna do naparu uzyskanego z większości odmian herbat zielonych. Natomiast smak lekko odbiega od tradycyjnych zielonych herbat. Jest bowiem lekko słodkawy i pozbawiony goryczki, która zwykle występuję w herbatach zielonych. Z kolei aromat herbaty Lung Ching jest określany jako kwiatowy.

Przygotowanie zielonej herbaty Lung Ching

Zielona herbata Lung Ching wymaga odpowiedniego sposobu parzenia, aby wydobyć z niej pełnię aromatu oraz właściwości zdrowotnych typowych dla zielonej herbaty. Należy zalać ją wodą o temperaturze około 65-80 stopni i pozostawić do zaparzenia na czas od jednej do czterech minut. Aby sporządzić filiżankę naparu, należy zużyć jedną łyżeczkę liści. Taka herbata może być parzona aż cztery razy.

Gdzie kupić herbatę Lung Ching

Dobry sklep z herbatami może posiadać w swojej ofercie herbatę Lung Ching. Jest jednak dużo bardziej prawdopodobne, że to wyspecjalizowany sklep z herbatami online będzie ją miał na wyposażeniu. Chociaż jest to jedna z najbardziej popularnych chińskich herbat, jej dostępność może być znacznie ograniczona.