Zielona herbata i utrata wagi

herbata zielona

Herbata zielona

Chcesz stracić na wadze? Jeżeli tak to na pewno słyszałeś, że niektóre rodzaje herbat są w tym zadaniu bardzo pomocne. Dlatego też warto zobaczyć czy lepszym pomysłem będzie herbata czerwona czy też na przykład zielona herbata.

Herbata zielona pozwala na odblokowanie komórek tłuszczowych i dlatego też powinna być spożywana przed każdym wysiłkiem fizycznym. Niektóre badania pokazują, że picie zielonej herbaty pozwala zrzucić o 2kg więcej niż w przypadku gdy przed treningami się jej nie przyjmuje.

Herbata Oolong

Herbata ta w swoim składzie zawiera bardzo dużo katechin, które po prostu poprawiają metabolizm organizmu w stosunku do tłuszczu. Pozwala to na znaczną redukcję masy ciała. Niektóre badania pokazują, że herbata ta pozwala w ciągu 6 tygodni na dodatkowe spalenie nawet 3 kilogramów masy ciała.

Mięta

Mięta pozwala na znaczne ograniczenie apetytu i chęci spożywania pokarmów. Częste spożywanie mięty pozwala znacznie zmniejszyć masę swojego ciała. Niestety jednak trzeba liczyć się z faktem, że spożywanie sporych ilości mięty może powodować problemy ze snem, jednak kilka kropel olejku miętowego na poduszkę pozwoli rozwiązać ten problem.

Herbata biała

Biała herbata zapobiega tworzeniu się nowych komórek tłuszczowych. Jest herbatą bardzo mało przetworzoną ponieważ jej proces powstawania jest oparty o naturalne suszenie na słońcu. Dodatkowymi zaletami tej herbaty jest to, że jest to doskonałe naturalne źródło przeciwutleniaczy. Dzięki jej piciu można zwiększyć lipolizę oraz zablokować powstawanie kolejnych komórek tłuszczowych.

Na rynku istnieją jeszcze inne rodzaje herbat, które są skuteczne w walce z nadmiarowym tłuszczem, jednak to te należą do najbardziej skutecznych. Wśród, innych znajdują się między innymi takie herbaty jak herbat Rooibos. Jeśli chce się wspomagać organizm w walce z tłuszczem warto pić, któreś z wymienionych herbat.