Herbata jaśminowa

herbata jaśminowa

Herbata jaśminowa – pozwól sobie na odrobinę luksusu

Herbata jaśminowa to prawdziwa królowa wśród herbat. Jej nazwa pochodzi oczywiście od krzewu jaśminu. Najczęściej spotkacie się z odmianą taką jak herbata zielona. To najczęściej herbata chińska.

Jaśmin

Jaśmin jest rośliną z rodziny oliwkowatych. Do naszego kraju dotarł z Azji i Afryki. Oczywiście napój sporządzany z liści tego szlachetnego krzewu jest zdecydowanie bardziej doceniany przez smakoszy. To naprawdę dobra herbata. Co do tego nie ma żadnych wątpliwości! Pamiętajcie, że kwiat jaśminu opiewany był w wielu legendach i mitach. Perscy poeci już dawno zauważyli, że jego kwiaty zamykają się za dnia i otwierają nocą. Dlatego właśnie zbiór kwiatów jaśminu przypada na wczesny poranek. Po zbiorze transportowane są one do specjalnych chłodnych pomieszczeń, gdzie są pozostawione do wyschnięcia. Bazą herbaty jaśminowej jest najczęściej dobra herbata, zwykle jakaś odmiana herbaty zielonej. Żeby herbata jaśminowa uzyskała swój niepowtarzalny aromat liście herbaty zielonej albo herbaty czarnej umieszcza się na kilka godzin, nawet kilka razy dziennie w pobliżu kwiatu jaśminu, tak aby zyskały jego aromat. Najczęściej jednak robi się to wieczorami. Wtedy właśnie kiedy kwiatki jaśminowe otwierają się.  Oczywiście dodaje się również wysuszone kwiaty jaśminowe do środka opakowań gotowej dobrej herbaty.

Gdzie kupić dobrą herbatę jaśminową

Gdzie kupić dobrą herbatę, na przykład herbatę jaśminową? Najlepszą opcją jest dobry sklep internetowy z herbatą. A co wybrać jak już do niego trafimy? Bardzo dobrym pomysłem jest zestaw herbat w skrzynce. To może być świetny pomysł na efektowny i oryginalny prezent! I oczywiście możecie wybrać czy ma to być herbata na bazie herbaty zielonej czy herbaty czarnej. I niekoniecznie musi to być chińska herbata. Równie dobrze może to być herbata japońska czy wyprodukowana na przykład w Birmie czy choćby w Laosie.

Dlaczego warto pić herbatę jaśminową?

Dziś to najczęściej spożywany gatunek herbaty przez mieszkańców chińskiej stolicy – Pekinu. A oni w zakresie dobrej herbaty na pewno są ekspertami. Poza tym herbata jaśminowa posiada w dużo większym stopniu niż zwykła herbata czarna czy herbata zielona właściwości relaksacyjne. Nieprzypadkowo nazywana jest „cesarską perłą”! Dlatego nie wahajcie się i pijcie herbatę jaśminową!