Herbaty zielone dla zdrowia i urody

herbaty zielone

Herbaty zielone w kosmetykach

Słysząc hasło herbata, większość z nas w pierwszym odruchu pomyśli o aromatycznym napoju. Jednak wiele osób skojarzy herbatę z jej dobroczynnymi właściwościami kosmetycznymi. Dzięki tym właściwościom stała się ona składnikiem wielu kosmetyków, dedykowanych nie tylko do cery ale także do ciała jak i włosów. Herbaty ziołowe od wieków stosowane były do celów kosmetycznych. Obecnie, jako składnik kosmetyków najczęściej wybierane są herbaty zielone, które w swoim składzie zawierają nie tylko witaminy z grupy B, witaminę oraz C, pierwiastki takie jak potas, magnes, mangan ale także kofeinę, antyutleniacze, aminokwasy i enzymy.

Najlepsza herbata

Ze względu na tak bogaty skład, dobra herbata dla naszej skóry to zielona. Jest ona składnikiem różnorodnych kosmetyków o szerokim spektrum działania. Zawarte w liściach herbaty antyutleniacze opóźniają oznaki starzenia, a polifenole neutralizują działanie wolnych rodników. Łagodzi to objawy starzenia się skóry, a także skutki niekorzystnego działania promieni słonecznych. zielona herbata ma także właściwości ściągające: zawarte w herbacie taniny powodują oczyszczenie skóry a także zwężenie porów.

Cera trądzikowa i tłusta

Herbaty świata, w odmianach zielonych i nie tylko, możemy znaleźć w tonikach do twarzy, żelach i maseczkach oczyszczających. Wykorzystują one nie tylko działanie tonizujące herbaty, ale także antybakteryjne i łagodnie przeciwzapalne. Kosmetyki takie budują linie dedykowane osobom z cerą trądzikową i tłustą. Oprócz tego, po zastosowaniu kosmetyku cera pozostaje nawilżona. Pamiętać należy o ściągających właściwościach herbaty wykorzystywanych w usuwaniu cieni pod oczami – to pozwala nam wykorzystać ten dobroczynny składnik w serii kremów przeznaczonych do pielęgnacji okolic oczu.

Herbaty zielone dla włosów

Zieloną herbatę znajdziemy także w kosmetykach do pielęgnacji włosów, szczególnie działających stymulująco na wzrost włosa, dzięki zawartości polifenoli. Piękne i lśniące włosy uzyskamy dzięki wysokiej dawce witamin pochodzących z herbaty. W kosmetyce wykorzystywany także jest orzeźwiający aromat wydzielany przez herbaty zielone. Dzięki czemu stanowią skład kompozycji zapachowych kosmetyków pielęgnacyjnych, a także bazowy zapach wód toaletowych i mgiełek do ciała.