Earl grey – herbata w słoiku

earl grey

Earl grey

Od pewnego czasu w branży herbacianej pojawił się nowy trend: picie herbaty świata wprost ze słoika. Zwyczaj ten dotarł do nas, tak jak wiele innych prostu ze Stanów Zjednoczonych. Ciekawe czy okaże się jedynie krótkotrwałą modą czy wejdzie do kultury herbacianej na dłużej… O co dokładnie chodzi? W niektórych knajpach podaje się w ten sposób jedzenie, alkohol, a od pewnego czasu także… herbatę. I tak naprawdę nie ma znaczenia jaki jest to gatunek tego napoju.

Herbata w słoiku

W słoiku serwowana jest herbata earl gray, darjeeling, herbata czerwona, herbata czarna czy herbata zielona. To samo dzieje się wybranych, hipsterskich miejscach z herbatami smakowymi i tymi z dodatkami. Mamy więc słoikowe napoje takie jak chociażby rozgrzewająca herbata z imbirem czy aromatyczna herbata z cynamonem i kardamonem i herbata jaśminowa. Z kolei do śniadania podaje się tak english breakfast tea. Ciężko orzec dlaczego nagle słoiki zrobiły w naszych klubach taką karierę, w końcu do niedawna były kojarzone potocznie raczej pejorarywnie. Tyle tylko, że rodzaj słoików, w których obecnie podawane jest picie czy jedzenie to nie ordynarne słoiki po śledziach, a specjalnie zaprojektowane między innymi do takich rzeczy wielofunkcyjne designerskie kolorowe słoiki Mason Jar.

Wyrafinowane naczynia na herbatę

Poza zwykłym modelem istnieją także bardziej wyrafinowane słoiki wyposażone w uchwyt i otwór na słomkę. Takie rozwiązanie pomimo że wydaje się absurdalne ma jednak pewne zalety. Jedna z nich to to, że jeżeli zakupimy sobie taki przedmiot zamiast pić z niego gdzieś w lokalu, możemy uprzednio zrobioną herbatę przenieść w dowolne miejsce, a słoik działa podobnie do termosu. Utrzymuje ciepło i jest naczyniem łatwym do zabrania gdziekolwiek. Przy okazji wygląda dużo lepiej niż termos i z takim słoikiem fajnie jest pokazać się u znajomych czy na imprezie. Jest to więc rozwiązanie modne i funkcjonalne. A czym na dłużej zagości na naszym rynku? Ciężko powiedzieć, równie dobrze z takim pytaniem można wybrać się do wróżki. Pewne jest jedno, w przypadku słoików niekoniecznie chodzi o przyjemność picia dobrej herbaty: zielonej, czarnej lub części takiego produktu jak zestaw herbat w skrzynce, a raczej o zwykły lans i możliwość bycia na czasie z obowiązującymi trendami.