Do czego można wykorzystać zieloną herbatę

wykorzystanie zielonej herbaty

Herbata to jeden z popularniejszych napojów w Polsce. Oczywisty problem polega na tym, że nie jest pita w sposób typowy, raczej jako coś uzupełniającego posiłek. Pijąc herbatę dla samej herbaty Polacy często też nie dają jej należytego pola do popisu, zakrywając jej smak cytryną i cukrem. Coraz większe uznanie zyskuje także zielona herbata, która jest tutaj pewnym promyczkiem nadziei, mogącym zmienić podejście Polaków do herbaty. Dobrze mieć jednak świadomość, że herbata może służyć nie tylko do picia, ale także doskonale sprawdzi się jako dodatek w różnych pomysłach.

Ciekawym sposobem na wykorzystanie zielonej herbaty, to dodanie jej do lodów. Własnoręczne przygotowanie lodów to nic trudnego – przepisy znajdują się na prawie każdym blogu kulinarnym. Podczas opracowywania receptury warto uwzględnić także właśnie zieloną herbatę, która idealnie komponuje się z lodami i nadaje mocnego, ale i nie ostrego smaku.

Herbata zielona nadaje się nie tylko do celów spożywczych. Może zostać wykorzystana jako kosmetyk. Tylko przykładowo można zrobić z niej prosty, chłodzący tonik, maskę na twarz czy peeling.

Odwiedzając sklep z herbatami warto zrobić większe zapasy – herbaciane fusy świetnie sprawdzą się także jako okład na opuchnięte oczy. Nie ma sensu kupować specjalnych i sztucznych kosmetyków, skoro można świetnie wykorzystać wypitą herbatę właśnie w taki sposób.

Mało kto wie, ale herbata doskonale sprawdzi się także jako odżywka dla roślin. Może znacząco poprawić ich wzrost jak i żywotność.

Herbaty zielone nie tylko świetnie smakują, oraz znakomicie wpływają na organizm, ale także po wypiciu mogą być wielokrotnie wykorzystywane.